Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

QUICK MANICURE СЕТ

1,883 ден

СЕТ ОД 3 ПРОИЗВОДИ ЗА НЕЖНИ РАЦЕ ВО САМО 5 МИНУТИ

На залиха

Опис

СЕТ ЗА БРЗ МАНИКИР
збогатен со есенцијално масло од чајно дрво

100% ПРИРОДЕН

 

Содржи:

ГРАНУЛИ со епсом сол / 150 g

УНИКАТЕН МИКС ОД ЕТЕРИЧНИ МАСЛА од смирна, чајно дрво, темјан и лаванда, масла од календула, авокадо, јојоба и сладок бадем / 50ml

ДРВЕНА ЛАЖИЧКА за мешање на двете компоненти

 

Епсом солта има антиинфламаторни својства и се користи за отстранување на мртвите клетки од кожата.

Маслото од невен го помага во заздравување на иритациите

Маслото од сладок бадем е богато со антиоксиданси, омега 6 и 9 масни киселини и витамини Е, А, Б1, Б2 и Б6.

Елегантното есенцијално масло од лаванда ги навлажнува кутикулите и ги штити од бактерии,  и го поттикнува создавањето на кератин во ноктите.

Етеричното масло од лимон ги храни кутикулите и помага ноктите да станат посветли и поздрави.

Етеричното масло од смирна ги штити ноктите од кршливост и истенчување.

 

 

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy