Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim СЕРУМ ЗА НЕГА НА НОКТИ

769 ден

10 ml  / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Маслото од јојоба во состав на овој серум ги навлажнува кутикулите, додека маслото од сладок бадем ги заштитува од понатамошо сушење.

Содржи есенцијално масло од лаванда , познато по својот антибактериски ефект и етерични масла од темјан и смирна со антифугално дејство.

Есенцијалното масло од лимон го измазнува ноктот.

 

Состав: Масла од сладок бадем, рицинус и јојоба, етерични масла од лаванда, лимон, темјан и смирна.

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy