Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim СЕРУМ ЗА ВЕЃИ

769 ден

5 ml / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Серумот за веѓи помага за повторно растење на веѓи кои се изретчиле или испаднале како резултат на третманот.

 

Во својот состав содржи масло од арган, богато со Витамин А, Витамин Е и Витамин Ф, кои помага за создавање и зајакнување на новите фоликули.

Маслото од сладок бадем има регенерирачки и реструктуирачки својства, помага во одржување на влажност на кожата, а содржи олеинска киселина која има емолиентни својства.

Маслото од рицунус го зајакнува коренот на влакното.

Маслото од семки од кајсија помага да се одржи влажност на кожата, а содржи и линолеинска киселина, која има важна улога во одржувањето на ѕидот на клеточните мембрани,

 

Состав: Масла од арган, семки од кајсија, рицинус, сладок бадем, масло од сусам и масло од црно семе, етерични масла од лаванда и рузмарин.

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy