Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Supernatural КРЕМ ЗА ЛИЦЕ

2,385 ден

40 g

На залиха

Опис

Supernatural кремот е крем за интензивна хидратација и нега на лицето.

Овој производ е базиран на есенцијалното масло од смил и е наменет за многу сува кожа.

Може да се користи и како дневен и како ноќен крем, со што заменува повеќе продукти.

 

Лесен е за употреба и има богата структура:

 

Есенцијално масло од смил: ја регенерира и негува кожата.

Хијалуронска киселина: Ја одржува влажноста на кожата и ткивата.

Ниацинамид: го спречува создавањето на флеки на кожата  и го изедначува тонот на кожата.

Витамин Е: Ја намалува појавата на фини линии, брчки и ја одржува цврстината на кожата.

Етерично масло од камилица: помага при сува и чувствителна кожа.

Шеа путер: Спречува предвремени брчки и фини линии.

Етерично масло од ветивер: Намалува видливост на флеки и лузни на кожата.

Етерично масло од лаванда: Има смирувачко дејство и помага да се обнови кожата

Етерично масло од гераниум: Помага во отстранување на флеките на кожата.

 

Состав: Етерични масла од смил, камилица, иланг иланг, ветивер, здравец, лимон и лаванда, масло од невен и шеа путер, хијалуронска киселина, ниацинамид, витамин Е, витамин А, цинк оксид.

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy