Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim СПРЕЈ ЗА ТЕЛО

769 ден

100 ml / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Спрејот за тело е наменет за освежување, за навлажнување и нега на чувствителна и сува кожа за време и по третманот.

 

Содржи екстракт од алео вера кој има антиинфламаторни својства и го помага процесот на регенерација на кожата.

Хидросолите од роза и камилица помагаат при восаленија и иритации, истовремено намалувајќи го црвенилото.

Хидросолите од маточина и мирта имаат  антисептични својства и го минимизираат растот на бактерии и габи.

 

Состав: Есенцијално масло од темјан, чајно дрво, мирта, лимон, бергамот, гераниум и лаванда, хидросоли од роза, маточина, мирта и камилица, екстракт од алое вера.

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy