Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim ЗАШТИТЕН МЕЛЕМ

1,153 ден

30 g / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Заштитниот мелем е формулиран со цел да превенира развој на габични инфекции кои може да се јават за време на третманот, како и да помогне во третман на веќе настанатите.

Во својот состав содржи сквален кој е моќен антиоксиданс и спречува оштетувања на кожата. Како состојка со висока липофилност, овозможува растворање на повеќе карциногени состојки, мегу кои и тешки метали, кои понатаму се исфрлаат од телото преку кожата.

Уникатниот микс на есенцијални масла од чајно дрво, темјан, каранфилче, еукалиптус, камфор, ловоров лист и цитронела имаат способност да превенираат раст на габички и бактерии.

Маслата од невен и кантарион помагаат во регенерација на кожата и превенција на рани.

Маслото од сладок бадем ја навлажнува и ја регенeрира кожата. Богато е со Витамин А, Витамин Б и Витамин Е, кои дополнително ја потхрануваат кожата.

 

Состав: Етерични масла од чајно дрво, мајчина душица, каранфилче, еукалиптус, здравец, камфор, ловоров лист и цитронела, масла од невен, кантарион, сладок бадем и шеа путер

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy