Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim МАСЛО ЗА НЕГА НА СКАЛП

1,666 ден

100 ml / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Маслото за нега на скалпот помага при оштетувања на скалпот и коренот на влакното кои настануваат за време на хемотерапија.

Со својот уникатен состав помага да се намали чешањето и црвенилото.

Содржи масло од таману за заштита на скалпот и масла од невен, арган и мишјакиња за намалување на чувствителноста.

Есенцијалните масла од иланг илан, лаванда, лимон, рузмарин, нане, еукалиптус, чајно дрво и ловор придонесуваат за зголемување на циркулацијата на скалпот и го збрзуваат процесоот на обновување на клетките.

 

Состав: Арган, сусам, таману, рицинус, сладок бадем, невен, масла од мишјакиња, еaтерични масла од лаванда, лимон, рузмарин, нане, еукалиптус, ловоров лист, кедрово дрво, мајчина душица, чајно дрво и иланг иланг.

 

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy