Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ

2,385 ден

100g

На залиха

Опис

Двофазен пилинг за лице со кој сами го одредувате степенот на интензитет на чистење и хранење на кожата.

 

Моќен состав за видиливи ефекти и обнова на кожата:

 

Масло од смил: ја регенерира и негува кожата;
Хијалуронска киселина: Ја одржува влажноста на кожата и ткивата.
Ниацинамид: го спречува создавањето дамки на кожата и го изедначува тонот на кожата.
Витамин Е: Ја намалува појавата на фини линии и брчки; ја одржува цврстината на кожата.
Шеа путер: Спречува предвремени брчки и фини линии.
Масло од коноп: Тоа е одличен навлажнувач на кожата, кој превенира стареење на кожата.
Масло од семе од грозје: ја прави кожата мека, еластична и посветла.
Масло од семе од шипка: Помага во синтезата на колаген.

 

Состав: смил, иланг иланг, здравец, лимон, есенцијални масла од лаванда, шеа путер, семе од коноп, семе од шипка, семе од грозје, масла од семки од кајсија. Смола од темјан, хијалуронска киселина, ниацинамид, шеќер, Витамин Е.

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy