Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim ДЕЗОДОРАНС РОЛ-ОН

961 ден

50ml  /  Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Рол он дезодоранс кој не ги затнува порите и не го менува природниот процес на потење.

Не содржи парабени, алуминиум, синтетички мириси, ниту хемикалии на база на петролеум.

 

Комбинацијата на екстракти и етерични масла во составот на овој дезодоранс го превенираат создавањето на бактерии одговорни за непријатните мириси.

 

Состав: Екстракт од алое вера, hидросоли од мирта и маточина, цинк оксид, kокосово масло, eтерични масла од чајно дрво, лаванда, мирта, еукалиптус, лимон и цитронела.

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy