Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim РЕГЕНЕРАТИВЕН МЕЛЕМ

1,922 ден

50 g / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Регенеративниот мелем е специјално формулиран и помага при заздравувањето на изгореници и рани кои може да настанале за време на радиотерапија.

 

Поготвен е на база на шеа путер добиен со органско и ладно цедење. Шеа путерот е богат со Витамин А и Витамин Е, како и есенцијални масни киселини кои помагаат да се регенерира оштетената кожа, стимулираат обновување на епидермот и ја зголемуваат еластичноста на кожата.

Во составот има масло од невен и масло од кантарион, исклучително моќна комбинација со природни антиинфламаторни својства. Маслото од невен, дополнително, стимулира создавање на еластин и колаген на крвните садови на кожата, со што го забрзува процесот на заздравување.

Маслото од ноќниче намалува иритации и и чешање, а маслото од тамну помага во спречување на габични инфекции и овозможува заздравување на кожните пукнатини.

Маслото од рицинус во состав на овој мелем го намалува ризикот од инфекции на раната.

Етеричното масло од лаванда помага за намалување на болката и има смирувачко дејство.

 

 

Состав: Етерични масла од смил, камилица, дива лаванда, смирна, темјан, здравец и лаванда, масла од невен, кантарион, рицинус, јаглика, таману и арника, шеа путер, цинк оксид, сквален

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy