Бесплатна достава за нарачка над 3000 ден.

Yeshim ЛОСИОН ЗА ТЕЛО

1,666 ден

100 ml  / Yeshim Колекцијата е специјално создадена за луѓе кои се под медицински третман и примаат комплексни терапии (хемотерапија, радиотерапија и сл.) Таа е целосно органска и содржи исклучиво природни растителни масла.  Не содржи хемиски адитиви.

На залиха

Опис

Лосионот за тело е создаден со специјална формула збогатена со хијалуронска киселина чијашто цел е да обезбеди доволно влажност и со сквалан кој ја регенерира чувствителната и сува кожа за време и по третманот.

 

Витаминот B3 во составот помага за изедначување на тенот и превенира појава на флеки.
Комбинацијата на масло од таману и маслото од ноќниче намалува иритации и ја штити кожата од егземи.
Есенцијалното масло од кантарион и невен помагаат за брза регенерација на кожата.
Дополнително, лосионот за тело содржи природен минерал кој ја штити кожата од сончевите зраци.

 

Состав: Есенцијално масло од смил, иланг-иланг, камилица, мирта, темјан, гераниум, лимон и лаванда, масла од ноќниче, невен,  дива лаванда, кантарион, таману масло и масло од арника. Хијалуронска киселина, цинк оксид, алое вера екстракт и сквален.

 

Дознајте први за промоции, попусти и нови производи

Внесето го Вашиот email и добијте 10 % попуст на првата нарачка

Со внесување на Вашиот email се согласувате да добивате информации за производите на Radika Aromatherapy